WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Magnes i wniosek o cofnięcie uprawnień

W dniu 9 lutego br., inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, na autostradzie A1 w okolicach Torunia, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, którym krajowy przewoźnik drogowy dokonywał transportu artykułów spożywczych.  Już wstępna analiza dokumentów przewozowych oraz wydruku z dziennych aktywności kierowcy, wzbudziła podejrzenia kontrolującego odnośnie rejestracji wszystkich wymaganych aktywności podczas wykonywania operacji transportowej. Dalsze czynności przeprowadzone z kierowcą wykazały, iż kierowca w dniu kontroli w godzinach porannych, użył magnesu, który podłączył do czujnika ruchu znajdującego się przy skrzyni biegów, aby nie zarejestrować na swojej karcie kierowcy podjazdu pod załadunek. Szczegółowa analiza danych na karcie kierowcy wykazała, iż nie był to odosobniony przypadek korzystania przez kierowcę z niedozwolonego urządzenia.

W związku ze stwierdzonym naruszeniem, wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające. 

Kierowca otrzymał mandat karny w stosownej wysokości, jednak to nie był koniec jego problemów. Zgodnie z obowiązującymi od dnia 1 stycznia 2022 r. przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym (135 ust 1 pkt 2a lit.c), w przypadku ujawnienia ingerencji w zapisy tachografu istnieje obowiązek zatrzymania uprawnień do kierowania co w tym przypadku uczyniono i przekazano wniosek do właściwego Starosty.

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności