WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Niebezpieczny przewóz....

W dniu 15 lutego br.,  inspektorzy pełniący służbę na obwodnicy Torunia zatrzymali do kontroli pojazd należący do przewoźnika polskiego, wykonującego krajowy transport drogowy z ładunkiem nawozu. 
Analiza dokumentacji transportowej oraz danych pochodzących z tachografu nasunęła przypuszczenia o możliwości fałszowania w rzeczywiste aktywności kierowcy. W trakcie kontroli stwierdzono, iż w dniu kontroli drogowej kierowca posługiwał się kartą innego kierowcy.
 
Szczegółowa analiza danych zapisanych na jednej i drugiej cyfrowej karcie kierowcy ujawniła dodatkowe naruszenia z zakresu czasu pracy.
 
Ponadto stwierdzono nieuzasadnione oznakowanie pojazdu tablicami barwy pomarańczowej, sugerujące, że przewożone są towary niebezpieczne w myśl przepisów ADR. 
Kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie 2000 zł i dodatkowo zgodnie z nowymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym zatrzymano mu prawo jazdy. 
Z uwagi na stwierdzone naruszenia z zakresu ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych wszczęto dwa postępowania administracyjne.

 
 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności