WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Próba nielegalnego wwozu odpadów pojazdem bez aktualnych badań technicznych.

W dniu 9 lutego Inspektorzy WITD w Bydgoszczy pełniący czynności kontrolne w powiecie inowrocławskim zatrzymali do kontroli pojazd członowy należy co przewoźnika z Chorwacji.
Zagraniczny przewoźnik wykonywał transport mieszaniny odpadów z  Austrii do polskiego odbiorcy mieszczącego się w województwie kujawsko-pomorskim.
Oględziny ładowni pojazdu oraz posiadanej  przez kierowcę dokumentacji wykazały, że przywóz odpadów do Polski odbywa się bez wymaganego zezwolenia Głównego Inspektora ochrony Środowiska, a sam pojazd nie posiadał wymaganego oznakowania informującego o transporcie odpadów.
Wezwani na miejsce kontroli  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzili fakt nielegalnego transportu odpadów.
Dodatkowo, kontrola dokumentacji i stanu technicznego pojazdów ujawniła brak aktualnego okresowego badania technicznego ciągnika samochodowego.
W związku z stwierdzonymi dot. obrotu odpadami środek transportu z ładunkiem został usunięty na odpowiedni parking wyznaczony przez Marszałka Województwa kujawsko-Pomorskiego do czasu wydania decyzji o zagospodarowaniu odpadów i  uiszczenia wymaganej kaucji.
 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności